توضیحات پرورش بوقلمون

💢 چرا پرورش بوقلمون:

👌کسب و کار پرورش بوقلمون را می توان از معدود کسب و کارهایی دانست که سر تا پا سود است. 
👌 بوقلمون پرنده عجیبی است که همزمان دو نوع گوشت قرمز و سفید دارد

👌 پرهایش در صنایع تولید لحاف و تشک، برس های گردگیری و تولید چسب مایع قابل استفاده است

👌 همچنین دارای تخم و گوشتی با طبع گرم و سرشار از فسفر و آهن است (چیزی حدود 4 برابر یک میگو).

پرورش بوقلمون در ایران بدلیل مقاومت بالای این پرنده قابل پرورش است و شما باید هدف تان را برای پرورش مشخص کنید آیا دوست دارید که تخمگذار پرورش دهید و یا گوشتی و پرواری.
 
👌علاوه بر این ویژگی ها که رونق را به بازار فروش این پرنده هدیه کرده، مدت زمان بازگشت سرمایه نیز بسیار مطلوب بوده 
👌 یکی دیگر از جذابیت های این کسب و کار است. 

👌باتوجه به قیمت نسبتا بالا، حتی اگر بازاریابی خوبی صورت نگرفته باشد، سود خوبی در انتظار کارآفرینان است. 

بوقلمون دارای نژادهای بیوتی - برنز - بوربون است.

👌عواملی چون افزایش استانداردهای سطح معیشتی و رشد سریع شهرنشینی، افزایش توجه به غذاهای غربی و همچنین اهمیت به جذب هرچه کمتر چربی، سبب افزایش تولید و مصرف گوشت بوقلمون در دهه گذشته شده است

👌 تولید بوقلمون گوشتی به دلیل به صرفه بودن تولید، امکان تولید نهاده های بوقلمون، نیاز بازار داخلی و نیز امکان انجام صادرات به کشورهای منطقه حائز اهمیت می باشد.

برای پرورش بوقلمون های تخمگذار شما کافی است که بوقلمون را با خوراک مناسب تا سن 8 الی 9 ماهگی پرورش دهید و پرنده شروع به تخمگذاری نطفه دار می کند.

برای پرورش بوقلمون های گوشتی تنها کافی است بوقلمون را تا سن نهایتا 5 ماهگی پرورش دهید تا به وزن 10 تا 15 کیلوگرم برسد و بیشتر از این پرنده را پرورش ندهید چون تا وزن 8 الی 9 ماهگی نهایتا به وزن 20 کیلوگرم میرسد و این بستگی به شرایط پرورش شما دارد و انتخاب با شماست.

❇️ راه های افزایش سود پرورش بوقلمون:

1️⃣برای اینکه به سود مناسبی در پرورش دست پیدا کنید لازم است که اولا تجهیزات استاندارد و با کیفیت تهیه کنید

2️⃣ قبل از شروع به فعالیت آموزش های لازم را کسب کنید تا میزان تلفات کاهش پیدا کند.

3️⃣ تلاش کنید محیط پرورش بوقلمون را به صورت استاندارد فراهم کنید. دمای محیط، میزان دان، میزان رطوبت و… را در نظر بگیرید.

❓❓ بهترین فعالیت در زمینه پرورش بوقلمون چیست؟؟

همونطور که قبلا اشاره شد پرورش بوقلمون اصلاح شده سیاه و برنز (بوقلمون بومی اصلاح شده و بوقلمون برنز اصیل) از پرورش بوقلمون سفید(غالبا بوقلمون بیوتی) به مراتب بهتره.

🔹 علت این موضوع هم اینه که قیمت گوشت بوقلمون های سفید بصورت رسمی اعلام میشه ، از این رو قیمت گوشت بوقلمون سفید در سراسر کشور از قیمت تقریبا ثابتی برخورداره، یعنی قیمت گوشت بوقلمون سفید در تهران، تبریز، مشهد و ... در یک روز مشخص تقریبا یکیه .

اما قسمت بد این ماجرا اونجایی که به علت عدم مدیریت صحیح در حوزه ی بوقلمون گوشتی سفید شاهد نوسانات زیادی در قیمت گوشت اونها هستیم و گاهی اونقدر قیمت گوشتشون پایین میاد که کار رو از توجیه میندازه.

🔹 اما در مورد بوقلمون های برنز و بوقلمون بومی اصلاح شده موضوع به این شکل نیست و قیمت اون در مقایسه با بوقلمون های سفید از ثبات بالاتری برخورداره. ضمنا از قیمت ثابتی در سراسر کشور برخوردار نیست.

🔹 بخصوص به علت خرید زیاد بوقلمون گوشتی بومی از کشور عراق در صورت عرضه مستقیم به بازار عراق از طریق شهر های مرزی سودمون می تونه بسیار افزایش پیدا کنه.

🔹 از دیگر خصوصیاتی که باعث برتری بوقلمون برنز نسبت به سایر نژادهاست، تعداد تخم گذاری بالا و استفاده از بوقلمون ها به عنوان گله مولد و به طبع جوجه کشی از آنها نیز می باشد. 

🔹 همچنین مقاومت بسیار بالای بوقلمون برنز در بیماری ها و شرایط آسانتر پرورش نسبت به بوقلمون بیوتی (دقیقا همانند مرغ های سفید مصنوعی در مقایسه با مرغ های محلی) بسیاری از پرورش دهنده ها را به سمت بوقلمون برنز سوق داده است.

🔴🔴 خلاصه مطلب اینکه اگر بدنبال تحقیق و مقایسه نژادهای مختلف برای پرورش بوقلمون هستید بی شک پرورش جذاب و پر سود بوقلمون برنز را انتخاب کنید.

 

شرکت فرادام زرین خاورمیانه تامین کننده بوقلمون های یکروزه تا یکماهه و تخم های نطفه دار بوقلمون در سراسر کشور

 

سرفصل های دوره آموزشی پرورش بوقلمون :

1. مقدمه

2.  تاریخچه پرورش بوقلمون 

3. معرفی نژادهای مهم بوقلمون جهت پرورش

4. تغذیه بوقلمون

5. مشخصات جوجه سالم جهت خرید 
6.  واکسیناسیون و نحوه پیشگیری ومبارزه بابیماریهای مهم بوقلمون

7. تعیین مراحل وزمان انجام کار
8. تاسیسات و جایگاه نگهداری

9.توجیه اقتصادی

10. بازاریابی وصادرات

 

 

 

 

شهریه دوره آموزشی

 

آنلاین : 400.000 هزارتومان


دوره آنلاین بصورت زنده در سایت برگزار می گردد(ظرفیت 10 تا 25 نفر) بهمراه مدرک معتبر

 


حضوری : 500.000 هزارتومان


دوره حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی (تعداد شرکت کنندگان 10 تا 15 نفر) بهمراه ارئه مدرک معتبر

 


طلایی : 2.500.000 میلیون تومان


دوره طلایی با ظرفیت 2 تا 5 نفر برگزار می شود که با توجه به شرایط هر دوره بصورت تئوری و عملی و یا همراه با بازدید و دارای مدرک معتبر می باشد.


مجازی : 250.000 هزار تومان


دوره مجازی مبتی بر متن می باشد که پس از ثبت نام در دوره ،فایل  پی دی اف آموزشی و یا سی دی آموزش دوره در اختیار کارآموزان قرار می گیرد.
نکته : این دوره بدون مدرک آموزشی است 


 

 

دمو اموزشی