توضیحات پرورش ماهیان زینتی

یک چیزی بهتون بگم و اینکه اگر می خواهید که افسردگی نداشته باشید در خانه یک آکواریم با ماهیان رنگ رنگی زینتی داشته باشید.

💢پرورش ماهیان زینتی:

⭕مشاغل خانگی اگر برایتان جذابیت نداشته باشد خسته تان میکند و چیزی که شما را خسته کند نمیتواند باعث پیشرفت و موفقیت شود! پس اگر به فکر کارآفرینی به خصوص در منزل هستید حتما شغلی را انتخاب کنید که به آن حوزه علاقه مند باشید، پرورش ماهی زینتی یکی از شغل های جذاب و پر درآمد است.

نام این ماهی اسکار است

✅ این روزها به دلیل افزایش تنش ها، آپارتمان نشینی، تراکم جمعیت و هزاران دلیل استرس زای دیگر و با توجه به خواص آرام بخشی آکواریوم در منازل و کم دردسر تر بودن نگهداری ماهی زینتی در منزل، نسبت به سایر جانوران، بازار تقاضای این گونه از آبزیان در سراسر جهان رو به گسترش روزافزون است .

✅در بسیاری از شهرها ده ها مغازه به خرید و فروش ماهیان زینتی اشتغال دارند و  یکی از پر سود‌ترین بخش‌های آبزی پروری، پرورش ماهی‌های زینتی است که از گردش مالی بالایی در دنیا برخودار است.

✅از همین رو اجرای طرح های پرورش ماهیان زینتی به جهت سهولت تکثیر و عام پسندی می تواند نقش بسیار ویژه ای در جهت رونق اقتصادی منطقه و اشتغالزایی داشته باشد.

✅ پرورش ماهیان زینتی، علاوه بر اشتغالزایی در حفظ تنوع‌ زیستی و افزایش جاذبه های گردشگری موثر بوده و از این طریق نقش بسزایی در جهش اقتصادی بسیاری از کشور‌های توسعه یافته دارد.

✅سالانه ۲۰۰ میلیون قطعه ماهی زینتی در ایران تولید می شود و به اعتقاد کارشناسان، خلیج فارس زیستگاه بیش از ۲۵۰ گونه از ماهیان زینتی است که تاکنون تعداد کمی از آنها شناسایی شده است.
امپراطور ماهی، از ماهی های تزیینی نادر در دنیا است که در آبهای خلیج فارس زیست می کند
✅باید توجه داشت که تکثیر و پرورش ماهیان تزیینی، فرصتی مناسب،مطمئن و زود بازده برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان شیلات و علاقه مندان این صنعت است.

👌👌حمایتهای دولت و شیلات ایران در ممنوع کردن ورود ماهیان زینتی که در داخل کشور تولید می شود گامی مهم برای توسعه بازار و حمایت از تولیدات داخلی بوده و میتوان با اطمینان گفت که  آینده خوبی برای این صنعت در انتظار است.

👌👌تجارت ماهیان زینتی میلیاردها دلار در سال درآمد نصیب کشورهای تولیدکننده می‌کند.

⭕ماهیان زینتی به 2 دسته ماهیان آکواریومی و ماهیان قرمز تقسیم میشوند که ماهیان قرمز در دوران عید خیلی خریدار دارند، اما ماهیان آکواریومی در تمام فصل ها طرفدار دارند.

👌👌پرورش ماهی زینتی نسبت به پرورش سایر جانداران دردسرهای محیطی کمتری دارد و البته نباید فراموش کرد که پرورش و تکثیر هر جانداری نیازمند تخصص و تجربه است؛ به هر حال به دلیلی که پیش تر ذکر شد، امکان پرورش این آبزی در خانه ها به عنوان مشاغل خانگی شدنی است و هم اکنون در بسیاری از استانها، کارآفرینان زیادی هستند که در منزل اقدام به تکثیر و پرورش ماهی زینتی نموده اند.

✅آغاز کار با خرید بچه ماهیان، نگهداری و پرورش آنان تا به مرحله بلوغ ادامه می‌یابد و در ادامه به عرضه و فروش در اماکن و فروشگاه‌های ماهیان تزئینی ختم می‌شود.


🔹تغذیه ماهیان زینتی:

این ماهی‌ها گوشتخوار به حساب می‌آیند و در طبیعت از کرم‌های کوچک و لارو پشه تغذیه می‌کنند.
شرکت‌های بسیاری برای این نوع ماهی‌ها غذاهای اختصاصی تولید می‌کنند که بسیار فراوان هستند.
نوع غذای آن ها در سنین مختلف تا بلوغ مانند اکثر ماهی‌ها متفاوت است.

🔹 انواع ماهیان زینتی برای پرورش:

شما میتوانید ماهی های زینتی کریوراس، گورامی، پلاتی،  ماهی گلدفیش، ماهی گوپی، ماهی فایتر و… را پرورش دهید.

🔹سرمایه مهمترین اصل برای ورور به یک حرفه کاری است اما بدون شک علاقمندی، دانش و نوآوری در این حرفه ضامن تولید با کیفیت و کمیت و موفقیت در بازار فروش است.

🔹مساحت مورد نیاز:

مساحت مورد نیاز جهت تولید اقتصادی ماهیان زینتی در بخش کارگاهی 100 مترمربع و در بخش مشاغل خانگی 30 مترمربع است.

🔹اشتغالزایی:

برای مدیریت 100 مترمکعب استخر پرورش ماهی یک نفر کفایت می‌کند و حتی در مراحل بعد و با کسب تجربه بیشتر همین یک نفر می‌تواند 200 مترمکعب را به تنهایی مدیریت کند.
🔹 حامیان و تسهیلات: 

بسیج سازندگی استان با بررسی طرح و بازدید از مکان احداث‌شده
جهاد کشاورزی استان، بخش شیلات، جهت مشاوره و شرکت در دوره آموزشی نیز شرکت فرادام زرین خاورمیانه در خدمت کارآفرینان در این حوزه است.

✔️با شرکت در دوره آموزشی پرورش ماهیان زینتی از صفر تا صد این حرفه را یاد بگیرید  و از اینکه پرورش کدام نوع ماهی صرفه اقتصادی دارد و خریدار بیشتر آگاهی پیدا کنید و بدون ریسک وارد این حرفه شده و درآمد زایی کنید.

💢 سرفصل های دوره آموزشی ماهیان زینتی آکواریومی:

🔹 خصوصیات ماهیان آکواریومی آب شیرین

🔹 معرفی  انواع ماهیان زینتی (ماهیان زنده زا ، تخم گذار و..)

🔹اصول کلی پرورش و انتخاب نژادهای برتر

🔹آکواریوم و تجهیزات مورد نیاز

🔹آماده سازی آب

🔹تغذیه ماهیان بالغ و نوزاد

🔹اصول هفت گانه غذا دهی صحیح

🔹انواع غذاها

🔹بیماری ها 
ویروس ،باکتری ها، بیماری های قارچی
بیماری های انگلی و انگل های روده ای

🔹آشنایی با داروها

نام این ماهیان اسکار است


 

نام این ماهی آنجل است

 

نام این ماهی لوچ دلقک است

 

نام این ماهی دیسکس است

 

 

 

شهریه دوره آموزشی

 

آنلاین : 450.000 هزارتومان


دوره آنلاین بصورت زنده در سایت برگزار می گردد(ظرفیت 10 تا 25 نفر) بهمراه مدرک معتبر

 


حضوری : 550.000 هزارتومان


دوره حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی (تعداد شرکت کنندگان 10 تا 15 نفر) بهمراه ارئه مدرک معتبر

 


طلایی : 2.500.000 میلیون تومان


دوره طلایی با ظرفیت 2 تا 5 نفر برگزار می شود که با توجه به شرایط هر دوره بصورت تئوری و عملی و یا همراه با بازدید و دارای مدرک معتبر می باشد.


مجازی : 250.000 هزار تومان


دوره مجازی مبتی بر متن می باشد که پس از ثبت نام در دوره ،فایل  پی دی اف آموزشی و یا سی دی آموزش دوره در اختیار کارآموزان قرار می گیرد.
نکته : این دوره بدون مدرک آموزشی است 


 

 

 

دمو اموزشی